Wiadomości

Nowa Strefa AGRO z Głosem już w piątek 11 marca w kioskach!

Strefa AGRO w piątek 11 marca z tygodnikami Głosu Dziennika Pomorza:  Głosem Drawska, Głosem Szczecinka, Głosem Sławna i Darłowa, Głosem Bytowa i Miastka, Głosem Stargardzkim, Głosem Nad Morzem.

Fot.: redakcja, pixabay.com

Strefa AGRO w piątek 11 marca z tygodnikami Głosu Dziennika Pomorza: Głosem Drawska, Głosem Szczecinka, Głosem Sławna i Darłowa, Głosem Bytowa i Miastka, Głosem Stargardzkim, Głosem Nad Morzem.

Sprawdź, co zmieni się w zasadach obrotu ziemią rolną. Przeczytaj, jak dostać wsparcie z PROW-u. Niektórzy rolnicy mogą otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych pomocy! Bezpłatny dodatek do Głosu już 11 marca.

W piątek, 11 marca dostaniesz z Głosem nowy numer „Strefy AGRO”. W dodatku znajdziesz dużą porcję informacji ważnych dla nowoczesnych rolników. O czym napiszemy?

Trwa rewolucja w przepisach określających zasady obrotu ziemią rolną. Kto będzie mógł ją kupować, sprzedawać  i na jakich zasadach?  O nowym prawie rozmawiamy z posłem Janem K. Ardanowskim (PiS) z sejmowej komisji rolnictwa. Parlamentarzysta doradził prezydentowi Dudzie, żeby podpisał  ustawę o ustroju rolnym, ale uważa, że w przepisach trzeba jeszcze wiele zmienić.

W „Strefie AGRO” napiszemy o naborze wniosków o pomoc z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020. Podamy wymogi, jakie będą musieli spełnić gospodarze zainteresowani wsparciem.  Czekają na nich duże pieniądze. W przypadku niektórych inwestycji - nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pomorską i zachodniopomorską Strefę AGRO znajdziesz na Facebooku - dołącz do nas! 


O polskich sadownikach, skutkach rosyjskiego embarga i nie tylko rozmawiamy z Romanem Jagielińskim, sadownikiem i byłym wicepremierem i ministrem rolnictwa w rządach Józefa Oleksego oraz Włodzimierza Cimoszewicza. 

W nowym numerze dodatku znajdą się również informacje ważne dla właścicieli upraw. Co z rolnikami, którzy tracą dochody w wyniku klęsk żywiołowych? Czy powrót do ubezpieczeń pakietowych jest możliwy? A może czas na zupełnie nowe rozwiązania? 

Napiszemy także, jak obniżenie się poziomu wód gruntowych wpłynie na oziminę i co mogą zrobić rolnicy, żeby zmniejszyć ewentualne straty. 

Strefa AGRO już w piątek 11 marca z tygodnikami Głosu Dziennika Pomorza:  Głosem Drawska, Głosem Szczecinka, Głosem Sławna i Darłowa, Głosem Bytowa i Miastka, Głosem Stargardzkim, Głosem Nad Morzem.Partnerem dodatku jest firma Syngenta. 

.

Więcej na temat: strefa agro

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.